Mieszkańcy zgłaszają uwagi do GBO2023 ws. zawyżonych ich zdaniem wycen. Dyrektor Centrum 3.0 „To się nigdy nie bierze z głowy urzędnika, tylko z rozeznania rynku, z wysłania zapytania”

0
209

Sierpień to pracowity okres dla pracowników Centrum 3.0 Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych. Po raz drugi ta miejska jednostka odpowiada za gliwicki budżet obywatelski i za gliwicką inicjatywę lokalną. Obydwa programy mają zaktywizować gliwiczan. Są jednak pewne różnice. Mówi Marta Kryś, dyrektor Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych:

Kilka dni temu, o czym informowaliśmy na naszych antenach, opublikowano listę zadań wytypowanych do głosowania w ramach 10 edycji budżetu obywatelskiego – mieszkańcy po jej ogłoszeniu zgłaszali uwagi – główna i najczęściej się pojawiająca to ta, że po weryfikacji przez Centrum 3.0 ich wnioski zostały wycenione zdecydowanie drożej:

Głosowanie na pomysły zgłoszone do realizacji przez mieszkańców do obecnej 10 edycji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego ruszy 24 sierpnia. Swoje pomysły do GIL-a (Gliwickiej Inicjatywy Lokalnej) można zgłaszać cały rok, ale najlepiej zgłosić swój pomysł do 19 sierpnia. Więcej na www.decydujmyrazem.gliwice.pl.

Wywiad do zobaczenia w piątek, 5 sierpnia, w Telewizji Imperium Gliwice premiera o godz. 16:00.

[spreaker type=player resource=”episode_id=50811676″ theme=”light” playlist=”false” cover=”https://d3wo5wojvuv7l.cloudfront.net/images.spreaker.com/original/e61a5a8dbb883cf94711adc815779baf.jpg” width=”100%” height=”400px”]

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.