Przebudowywaliśmy Rynek, żeby […] drzewka posadzić, a tu chcemy tony betonu wylewać?!”. Mieszkańcy Szobiszowic walczą o swoją zieleń

Mieszkańcy mówią: Będziemy walczyć o swoją ziemię, o te zielone płuca miasta. Nie chcą czteropiętrowych bloków w miejscu parku i żądają odstąpienia od planu zagospodarowania mającego ich zdaniem znamiona nieuczciwego działania.

Mieszkańcy dzielnicy Szobiszowice nie chcą zgodzić się na sprzedaż działek między ulicami Bernardyńską a Polną. Istniejący tam teren zielony chcą pozostawić w ogólnodostępnej formie rekreacyjnej. Do sprawy odniósł się Łukasz Oryszczak, rzecznik prezydenta miasta, który tłumaczył, że omawiana dzielnica jest terenem, gdzie większość osób mieszka w domkach jednorodzinnych oraz ma dostęp do terenów zielonych przy radiostacji.

Mówią mieszkańcy Szobiszowic. Zauważają, że pieniądze uzyskane dzięki sprzedaży terenu, miasto będzie zmuszone następnie wydawać na leczenie mieszkańców:

Tłumaczyli mieszkańcy zielonej okolicy, którzy czekają teraz na rozmowę z prezydentem Gliwic, Adamem Neumannem i żądają odstąpienia od planu zagospodarowania, mającego ich zdaniem znamiona nieuczciwego działania.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM