Kim jest współczesny żołnierz? Obchody Święta Wojska Polskiego w Gliwicach

Od 13 do 15 sierpnia odbywają się będą centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Gliwickie garnizonowe obchody Święta odbyły się w piątek, 12 sierpnia. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego, została odprawiona w Kościele Garnizonowym p. w. Św. Barbary w Gliwicach.

O tym, jak wygląda służba współczesnego żołnierza, mówił porucznik Damian Kubas, żołnierz z 20-letnim stażem, obecnie oficer Wydziału Rekrutacji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gliwicach. Nowa rzeczywistość, jakiej muszą sprostać współcześni żołnierze to pandemia koronawirusa, napięta sytuacja przy granicy z Białorusią, inwazja Rosji na Ukrainę:

powiedział na antenie radia Imperium Porucznik Damian Kubas z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gliwicach, nowej jednostki, która zastąpiła Wojskowe Komendy Uzupełnień. Porucznik zauważył, że ważnym zadaniem współczesnych żołnierzy jest również walka o to, aby tradycje i wartości nadal miały swoje miejsce w dzisiejszym świecie.

Cała rozmowa z porucznikiem Damianem Kubasem, żołnierzem z 20-letnim stażem, obecnie oficerem Wydziału Rekrutacji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gliwicach:

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM