Święto Policji pierwsze po pandemii. „Pamiętamy o pracownikach cywilnych”

0
374

Najpierw Gliwice, później Katowice. Policjanci świętują 100-lecie utworzenia policji województwa śląskiego.

100-lecie utworzenia policji województwa śląskiego świętował gliwicki garnizon w środę, 20 lipca 2022 roku. W uroczystościach odbywających się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej uczestniczyli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, służb mundurowych, uczelni wyższych czy placówek medycznych z naszego regionu.

Święto Policji 2022 w Gliwicach – 20 lipca 2022:

Relacja z gliwickiej uroczystości na antenie Telewizji IMPERIUM po godz. 16:15.

W imieniu prezydenta Gliwic Adama Neumanna list odczytała Ewa Weber, wiceprezydent Gliwic.

Podczas uroczystości z okazji Święta Policji 236 stróżów otrzymało awans. Nie zapomniano również o pracownikach cywilnych. O tym jak ważną rolę odgrywają, w swych przemówieniach zaznaczyli komendant wojewódzki i miejski. Szef gliwickich policjantów, inspektor Marek Nowakowski wyróżnił spośród pracowników cywilnych 35 najbardziej zasłużonych. Nawiązał też w swoim przemówieniu do początków policji na Górnym Śląsku. Mówi inspektor Marek Nowakowski, Komendant Miejski Policji w Gliwicach.

Była to pierwsza po lockdownie uroczystość w gliwickim garnizonie. Oficjalne wojewódzkie obchody Święta Policji zaplanowano na sobotę, 23 lipca. Odbędą się one na placu Sławika i Antalla w Katowicach.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu wszystkich policjantów i pracowników Policji zaprasza na uroczystości.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.