Uczestnicy policyjnego pikniku: „to jest bardzo ciężka, niedoceniana praca. Policja dba o nasze bezpieczeństwo” [FOTO]

Za nami piknik rodzinny i mecz towarzyski między policjantami z Polski i Rumunii. To ciąg dalszy Święta Policji. Sportowo-kulturalna impreza odbyła się w sobotę, 23 lipca, na stadionie miejskim przy ul. Okrzei. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Były pokazy sprzętu policyjnego, gry i zabawy sportowe. Co się najbardziej podobało uczestnikom?

Po pokazach, grach i zabawach przyszedł czas na piłkarskie święto. Zanim jednak reprezentacje policji Polski i Rumunii wyszły na murawę. Zgromadzeni na trybunach stadionu miejskiego zobaczyli występ policyjnej Orkiestry Komendy Wojewódzkiej z Katowic.

Piknik Policyjny w Gliwicach:

Po raz pierwszy też w historii w jednym miejscu zgromadziły się wszystkie policyjne maskotki. Było ich 17 i reprezentowały każdą komendę wojewódzką. Trzeba przyznać, że kreatywność na wygląd i nazwy robiły wrażenie. Po prezentacji obu drużyn rozpoczął się mecz. Opaskę kapitana biało-czerwonych założył generał Jarosław Szymczyk. Komendant główny policji opuścił na chwilę plac gry specjalnie, by udzielić wywiadu telewizji Imperium w którym podzielił się wrażeniami nie tylko z meczu.

Mówi generał Jarosław Szymczyk, szef gliwickiej policji, gliwiczanin:

Mecz towarzyski Polska-Rumunia w wykonaniu policjantów zakończył się remisem. Szersza relacja z tego wydarzenia na antenie Telewizji IMPERIUM w poniedziałek, 25 lipca, po godz. 16:00.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM