Nowy łącznik z Tarnogórską w Żernikach gotowy. Z inwestycji ucieszą się piesi i rowerzyści

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach poinformował, że prace związane z budową połączenia Chałubińskiego z Tarnogórską, to w dzielnicy Żerniki, dobiegają końca. Z nowej drogi ucieszą się także piesi i rowerzyści. Wzdłuż nowego łącznika, o długości ponad pół kilometra, który w środę, 27 lipca zostanie oddany do ruchu, powstał także ciąg pieszo – rowerowy. W ramach inwestycji wybudowano oświetlenie uliczne i nową kanalizację deszczową. Dla uspokojenia ruchu powstało wyniesione skrzyżowanie, a w drodze umieszczono pasy wibracyjno-akustyczne, które są dodatkową formą oznakowania zwiększającego uwagę kierowców.

Na atencję zasługuje także zieleń, która pojawiła się w sąsiedztwie nowego łącznika. Wiśnie, brzozy i 4,5 tysiąca krzewów, które będą umilać przejażdżkę albo spacer.


Budowa połączenia ul. Tarnogórskiej z ul. Chałubińskiego, umożliwiła skomunikowanie istniejącej zabudowy m.in. przy ul. Grodeckiego, jak i terenów przyległych, przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo mieszkaniowe. Prace pochłonęły 4,6 mln zł. 

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM