Gliwiczanie wymieniają się czasem

Centrum Inicjatyw Społecznych chce zintegrować i zaktywizować mieszkańców Gliwic za pomocą bankowej aplikacji.

Gliwice stowarzyszenie, Centrum Inicjatyw Społecznych oraz firma SOFTIQ z Gliwic realizuje projekt wielostronnej bezgotówkowej wymiany usług pod nazwa Gliwicki “Bank Czasu”. Projekt ma na celu zintegrować i zaktywizować mieszkańców Gliwic, a także zbudować bazę wolontariuszy, gotowych nieść pomoc podczas kolejnych kryzysów wojennych i w razie sytuacji nadzwyczajnych w czasie pokoju.

Bank jest pilotażowym projektem Śląskiego Urban Labu, którego działalność została oficjalnie ogłoszona 29 czerwca na konferencji World Urban Forum w Katowicach.

Wielostronna bezgotówkowa wymiana usług odbywać się będzie za pośrednictwem internetu i specjalnej aplikacji na telefony komórkowe. Jako jednostkę rozliczeniową w Banku Czasu przyjęto godzinę, a zebrane godziny mają być “gromadzone” na koncie i “wydawane” z poziomu wirtualnego panelu klienta – dokładnie tak samo, jak w klasycznym banku.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM