Prezent dla Ukrainy – najważniejsze to pokazywać prawdę

Henryk Czesław Kościelny, generał pułkownik wojsk kozackich z Ukrainy, powiedział w Radio IMPERIUM o misji mediów:

Najważniejsze to pokazywać prawdę. Chociaż ta prawda jest na przykład gorzka, ale my jako dziennikarze musimy pokazywać, że dziennikarstwo jest niezależne. Nie ma nacisku z innych stron i to właśnie jest praca dziennikarza.

Telewizja i Radio IMPERIUM zostały wyróżnione specjalnym odznaczeniem Wolontariusz Ukrainy, za propagowanie i nagłaśnianie potrzeb Ukrainy i działalność na rzecz pomocy.

Ekipa Telewizji IMPERIUM była obecna podczas przygotowywania busa z pomocą rzeczową dla walczących, którym nawet kilka razy w tygodniu generał Kościelny wraca z darami na Ukrainę.

Od pierwszego dnia konfliktu zbrojnego na Ukrainie Liga Muzułmańska w RP organizuje pomoc dla uchodźców. Zespoły kryzysowe powstały w Katowicach, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i Krakowie. Jak mówi Abdyl Jabbar Koubaisy, Dyrektor Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Katowicach: stale brakuje rąk do pracy. Potrzeby są ogromne a dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wielkim sercom uczestników akcji, w busie zawsze znajdzie się pomoc.

Kamery IMPERIUM