Krzywdził małe kocięta – policjant radzi jak zareagować

Poweekendowe notatki policyjnych patroli przedstawia podinspektor Marek Słomski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach

  • Jak wyglądała pierwsza relacja z poszukiwania mężczyzny na terenie zalewu w Czechowicach

Diałania służb w Ośrodku Wypoczynkowym w Czechowicach zostały już zakończone. W związku z podejrzeniem zatonięcia mężczyzny, którego rzeczy znaleziono na brzegu, kąpielisko było nieczynne. Akcja poszukiwawcza prowadzona przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia m.in. z użyciem sonaru nie przyniosła jednak skutku.
Ustalono również, że do dziś z terenów podległych komendom miejskim w Gliwicach, Zabrzu oraz Tarnowskich Górach nie wpłynęło żadne zawiadomienie o zaginięciu osoby. W związku ze szczęśliwym zakończeniem działań, ośrodek wznowił działalność umożliwiając korzystanie ze zbiornika.

  • Pijani kierowcy na drogach

    Dzień Bezpiecznego Kierowcy nieprzypadkowo jest obchodzony 25 lipca, gdyż tego dnia, w Kościele Katolickim przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Celem utworzenia tego święta, jest uświadamianie kierowców o tym jak ważne jest zachowanie ostrożności i stosowania się do przepisów ruchu drogowego podczas jazdy. Jak relacjonuje podinspektor Marek Słomski, kierowcy zbyt często wsiadają do auta pod wpływem alkoholu
  • Pułapki gorąca, czyli możesz uratować życie

    Przechodząc przez parking, zerknijmy do zaparkowanych obok samochodów czy w środku, w tej „gorącej pułapce”, nie znajdują się dzieci bądź jakieś zwierzęta. Nie bądźmy obojętni i natychmiast reagujmy, jeśli zauważymy, że dziecko lub zwierzak znajdują się w niebezpieczeństwie. Wybicie szyby, aby ratować życie jest legalne!
  • Reaguj na krzywdę zwierząt, policjanci nie ignorują takich zgłoszeń

Zwierzęta, jak ludzie, odczuwają ból, cierpienie, strach. Przemoc wobec zwierząt jest czynem tak samo złym jak przemoc wobec ludzi. Jeśli widzisz, że ktoś wyrządza krzywdę zwierzakowi  reaguj od razu! Wezwanie policji, straży miejskiej lub innych odpowiednich służb przy każdym przypadku agresywnego zachowania, powinno oduczyć chętnych do sprawiania cierpienia drugiej istocie.

Każdy z nas może sprawić, że świat stanie się dla zwierząt lepszym miejscem.

Listen to „Raport z Miasta – podinspektor Marek Słomski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach” on Spreaker.

Kamery IMPERIUM