Sezon kąpielowy, sezon problemowy

Pływaj w miejscach wyznaczonych, nie pływaj po alkoholu, przestrzegaj regulaminu kąpieliska — brzmi banalnie? Niestety co roku ginie ktoś przez lekceważenie tych najłatwiejszych zasad.

Gliwice Sezon kąpielowy w Czechowicach rozpoczął się 11 czerwca. Już w najbliższą sobotę rusza sezon na kąpielisku Leśnym. Bogdan Kozłowski, Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Gliwice mówił o ostatnim weekendzie:

Frekwencja i pogoda dała nam troszeczkę przez te dni do wiwatu, dlatego że ludzi to wyciągnęło jakby z domu do zażywania kąpieli słonecznych i kąpieli wodnej, więc troszeczkę tych ludzi na obiektach no było… Było trochę dużo. Powiedzmy, że sam wczorajszy dzień to wskazywał na to, jak było kilka tysięcy osób na na plaży pławniowickiej.

Bezpieczne przebywanie nad wodą wymaga współpracy między słuzbami, ale także między użytkownikami plaż, którzy powinni przestrzegać regulaminu użytkowania terenu, oraz mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych kąpiących się

Myślę, że w dobie w tej chwili takiego jakiegoś tam kryzysu finansowego w kraju to blisko domu do tego wypoczynku szukali, a nie tam na wyjazdach. Więc my będziemy mieli tej pracy dużo więcej… Wszystko jest dla ludzi, my to rozumiemy, my też chcemy pracować bezpiecznie i też odpocząć też nad tą wodą, a nie tylko się męczyć. No i nieszczęsne grille na kąpielisku, gdzie mimo regulaminu, ludzie nie patrzą. Palą te grille na plażach, później zostaje ten taki niedopalony grill. Malutkie dzieciaczki chodzą, parzą nogi. Interwencji mamy naprawdę, naprawdę dużo.

mówił Bogdan Kozłowski, Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Gliwice.

Kamery IMPERIUM