Prezydent Gliwic otrzymał od mieszkańców Sikornika bombonierę – zamiast czekoladek znalazły się w niej kamienie, liście i… figurki ptaków

Kilkadziesiąt osób wzięło udział we wtorkowym (21 czerwca 2022) spotkaniu na osiedlu Sikornik z Prezydentem Gliwic, Adamem Neumannem. Cykl spotkań z mieszkańcami gliwickich dzielnic trwa od maja, teraz przyszedł czas na Sikornik – jedno z większych osiedli. Spotkanie przeciągnęło się o dwie godziny. Wśród uczestników znalazła się mieszkanka tej dzielnicy Jolanta Zygmunt-Więzik:
– Za każdym razem, kiedy poruszaliśmy trudniejsze tematy Pan Prezydent jak mantrę powtarzał takie bardzo charakterystyczne zdanie, że zarządzanie miastem to sztuka kompromisu i wyboru.

Przy wejściu do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gliwicach, w którym odbyło się spotkanie ktoś zostawił bombonierkę a na niej napis „Z podziękowaniami dla Adama Neumanna za zbiornik retencyjny”.

– Nie wiemy, kto zostawił tę bombonierkę, zauważyliśmy ją wychodząc ze spotkania, ale to tylko świadczy o tym, jak bardzo mieszkańcy przeżywają ten problem Wilczych Dołów, to, że bezpowrotnie straciliśmy ten teren. Nie znamy nadawcy tej przesyłki, ale wiemy, jakie pobudki nim kierowały takie, jak w większości nas relacjonowała na antenie Radia IMPERIUM Jolanta Zygmunt-Więzik.

Na spotkaniu poza Wilczymi Dołami poruszano także tematy okołomiejskie takie jak budowę szpitala miejskiego czy chaos reklamowy.

Przed nami spotkania jeszcze we wtorek 28 czerwca w dwóch dzielnicach: o godz. 16.30 – w Czechowicach, o 18.30 – w Szobiszowicach.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM