Prezent „z głową” z okazji Dnia Dziecka — jak wybrać coś, co trafi w gusta i nie zrujnuje domowego budżetu

Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka! O tym jak go świętować i jak wybrać prezent z tej okazji w Rozmowie Dnia Radia IMPERIUM mówiła Agnieszka Wilczyńska, dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach:

Pierwszą rzecz, którą uważam, że powinniśmy ofiarować swoim dzieciom to jest czas. I to nie jest coś kosztowego, a myślę że najważniejsze. Takie intensywne, sensowne spędzenie czasu z dzieckiem jest najlepszym prezentem i dla tego dziecka i dla nas. I to nie ma znaczenia ile to dziecko ma lat: idźmy z nim na spacer, pójdźmy z nim do kina, pobawmy się w domu, zagrajmy z nim w grę, upieczmy z tym dzieckiem ciasto, pogadajmy o byle czym… Świętujemy Dzień Dziecka inaczej, niekoniecznie wielkim prezentem.

A kto dziś powinien świętować i czy możliwa jest wieczna młodość a przynajmniej… wieczne bycie dzieckiem?

Jeżeli zachowujemy w sobie taką dziecięcą radość, dziecięcą ciekawość świata to po prostu jesteśmy dziećmi do późnej starości.
Niektórzy mówią, że na pewnym etapie życia przestaniesz być dzieckiem, a potem się dziecinnieje na starość. Natomiast ja życzę wszystkim, żeby zachowali sobie kawałek dziecka jak najdłużej i nie patrzyli na siebie jak ona bardzo dorosłych i poważnych ludzi.

mówiła Agnieszka Wilczyńska, dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach.

Rozmowę będzie można zobaczyć premierowo o godzinie 16:00 w Telewizji Imperium!

[spreaker type=player resource=”episode_id=50023735″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

A cała redakcja dołącza się do życzeń z okazji Dnia Dziecka!

Kamery IMPERIUM