Niefortunne przejęzyczenie na Sesji Rady Miasta

Blisko 6 godzin trwała wczoraj 37. Sesja Rady Miasta Gliwice.

Kontrowersyjny dla niektórych radnych obu opcji projekt uchwały dotyczący powstania nowej miejskiej spółki pod nazwą Centrum Sportowo-Rekreacyjne Gliwice, na samym początku obrad został wycofany z porządku sesji na wniosek radnego klubu PiS Gabriela Bodziocha.

Bohaterem wczorajszej Sesji Rady Miasta stał się mimowolnie prezydent Adam Neumann, który w taki oto sposób skwitował stosunek do obywatelskich projektów uchwał.

Bardzo często, żeby nie powiedzieć zawsze pada koronny argument: takie jest oczekiwanie mieszkańców kilku, kilkunastu, może nawet kilkuset w niektórych sytuacjach. Zarządzanie miastem nie polega na spełnianiu oczekiwań mieszkańców.

Ta wypowiedź prezydenta nie umknęła uwadze opozycyjnego radnego z PiS Łukasza Chmielewskiego

Że zarządzanie miastem nie polega na spełnianiu oczekiwań mieszkańców. Bardzo dziękuję panu za to zdanie, widać jakie ma pan podejście do mieszkańców miasta Gliwice. Będziemy o tym pamiętać i cytować to przed najbliższymi wyborami samorządowymi

Radni różnych opcji poproszeni o komentarz do tej wypowiedzi w większości nie zgadzają się z tak sformułowaną deklaracją prezydenta Neumanna i uważają, że było to tylko niefortunne przejęzyczenie lokalnego polityka.

Całe nagranie z Sesji Rady Miasta zobaczycie TUTAJ

Kamery IMPERIUM