Międzydzielnicowy Festyn Rodzinny wyłonił najlepszą dzielnicową drużynę piłkarską i wszystkim zapewnił rozrywkę! ZOBACZ RELACJĘ

W sobotę odbył się Międzydzielnicowy Festyn Rodzinny zorganizowany przez 11 dzielnic naszego miasta. Autorami niezwykłego międzydzielnicowego spotkania były: Rada Dzielnicy Żerniki, Rada Dzielnicy Śródmieście, Rada Dzielnicy Ostropa, Rada Dzielnicy Obrońców Pokoju, Rada Dzielnicy Brzezinka, Rada Dzielnicy Zatorze Rada Dzielnicy Szobiszowice, Rada Dzielnicy Sośnica, Rada Dzielnicy Sikornik, Rada Dzielnicy Trynek, Rada Dzielnicy Stare Gliwice oraz Forum Rad Dzielnic Gliwice.

Podczas wydarzenia można było skorzystać z wielu niezwykłych atrakcji! W programie znalazły się się konkurencje sportowe dla dzieci, trening zumby, zabawy na dmuchanym zamku i możliwość robienia baniek przygotowanym sprzętem. Maluchy i trochę starsi mogli również malować folię, dzięki czemu wydawało się, że stworzone farbami obrazy latają w powietrzu! Każdy mógł oddac się w ręce utalentowanych artystek, które zadbały, aby przyzdobić twarz każdego dziecka kolorowym wzorem.

Spotkanie uświetnili strażacy, którzy z uśmiechem na twarzy i ogromną cierpliwością pokazywali dzieciom hełmy i strażacki sprzęt. Według ich relacji każde dziecko, które podeszło do czerwonych wozów oznajmiło, że planuje w przyszłości wybrać właśnie taką ścieżkę kariery.

Medale i upominki wręczał najlepszym zawodnikom, bez względu na wiek Michał Widuch , futsalista, bramkarz, reprezentant Polski, grający obecnie w ekstraklasie klubu Piast Gliwice.

Podczas spotkania odbył się turniej piłki nożnej, w którym brały udział drużyny reprezentujące różne części naszego miasta. Jak zaznaczali organizatorzy – to pierwszy taki turniej w Gliwicach, a my mamy nadzieję, że nie ostatni!

Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła dzielnica Zatorze, srebro wywalczyła drużyna ze Starych Gliwic a na podium znaleźli się również zawodnicy z Obrońców Pokoju.

Międzydzielnicowy Festyn Rodzinny wyłonił najlepszą dzielnicową drużynę piłkarską, ale nie tylko sportowcy, ale również organizatorzy zasłużyli na medal, jak opowiadali nam nasi rozmówcy. Dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim którzy zdecydowali się na wspólną zabawę.

Kamery IMPERIUM