Maluje z pamięci samochody ciężarowe i damskie buty

Maluje z pamięci stare samochody ciężarowe marki STAR i damskie buty. Jego prace można oglądać na wystawie w korytarzu budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Jasnej

Jeszcze tylko do środy można obejrzeć niezwykle oryginalne obrazy, których autorem jest Maciej Michalski. Oryginalne jest również miejsce w którym eksponowane są prace, ponieważ ustawiono je w korytarzu budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Jasnej po to, aby klienci i pracownicy mogli je oglądać.

Przedmiotem wystawy są dwa cykle prac. Teraz prezentowane są prace z serii samochody ciężarowe marki STAR produkowane w ubiegłym wieku w Starachowicach. Co ciekawe obiekty malowane są z pamięci techniką farby akrylowej. Druga seria prac, których wystawa rozpocznie się w środę poświęcona jest obrazom przedstawiającym damskie buty.


Kim jest autor tych prac? Maciej Michalski jest gliwiczaninem i od kliku lat pracuje w tutejszym urzędzie w ramach Gliwickiego Zakładu Aktywności Zawodowej. Jest artystą samoukiem, a kontakt ze sztuką miał na warsztatach terapii zajęciowej z rysunku i malarstwa.

Autor obrazów

Kamery IMPERIUM