„…jest bardzo dużo znaków zapytania” czyli temat osiedla mieszkaniowego wokół wieży ciśnień

Powstanie osiedla mieszkaniowego wokół wieży ciśnień przy ulicy Sobieskiego nabiera konkretnych kształtów. Projekt właśnie otrzymał pozwolenie na budowę kompleksu budynków wokół wieży jak i modernizację samego zabytku. To prawdziwa klęska dla społeczników, którzy od lat walczyli o rewitalizację wieży.

Kameralny charakter całej dzielnicy powstającej niegdyś pod okiem Karla Schabika jest poważnie zagrożony’. Tak napisał Michał Szewczyk, radny rady dzielnicy Wójtowa Wieś i dziennikarz portalu 24Gliwice. O sprawie mówił w Rozmowie Dnia Radia IMPERIUM:

Należy być optymistą w tym sensie, faktycznie pozwolenie na budowę zostało już wydane, że sama inwestycja trochę inna, mniej mimo wszystko inwazyjna niż te, które pojawiły się na takich nieoficjalnych wizualizacjach. Natomiast jest bardzo dużo znaków zapytania, tutaj nie ma szczegółowych danych czy i kiedy rozpocznie się inwestycja, ale też, chyba to, co jest dla nas najistotniejsze, to fakt, czy najpierw powstaną apartamentowce a dopiero później zaczniemy myśleć o rewitalizacji wieży, czy może będzie się to działo równolegle.

Całej rozmowy będzie można wysłuchać 3 czerwca o 16:30 na antenie Radio Imperium

Kamery IMPERIUM