Dzieli je 40 lat doświadczenia zawodowego a łączy empatia i pasja. Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Dzieli je ponad 40 lat zawodowego doświadczenia a łączy empatia, pielęgniarska pasja i serce, które oddały pacjentom potrzebującym pomocy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach powstał wyjątkowy projekt ilustrujący pracę pielęgniarek na przestrzeni lat i mówiący o tym, co mimo upływu czasu nieustannie je łączy nadając tej pracy wielki sens.

– Drzwi szpitala otworzyły się przede mną w 1980 roku. Sytuacja personelu pielęgniarskiego była zupełnie inna: nie było np. jednorazowego sprzętu. Praca była naprawdę ciężka – wspomina Krystyna Buczek, która dziś pracuje na oddziale chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

– Rozpoczęłam swoją pielęgniarską drogę ponad rok temu, ale nigdy nie zapomnę jednego z moich pierwszych pacjentów: pana, który miał 97 lat i trzeba było otoczyć go opieką oraz nakarmić. Dziękował za mi za pomoc. To było bardzo wzruszające – opowiada Anna Jarzębak, pielęgniarka na oddziale kardiologii gliwickiej lecznicy.

Mimo nieustannego postępu w medycynie żaden aparat ani urządzenie nie jest w stanie zastąpić kompetencji i troski, jakie daje człowiek wspierający chorego i cierpiącego.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych (12 maja) to najlepszy moment, aby zwrócić uwagę na zaangażowanie personelu pielęgniarskiego i wybór tego wyjątkowego zawodu.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM