Sesja Rady Miasta: projekt sprzedaży terenów w Starych Gliwicach nie zyskał uznania radnych

Wczoraj odbyła się stacjonarna Sesja Rady Miasta, pierwsza po prawie dwóch latach wirtualnych spotkań.

Jeden z procedowanych projektów dotyczył wniosku prezydenta o sprzedaż fragmentu gruntu w Starych Gliwicach przy ulicach Brzechwy, Dekabrystów, Kozielskiej i Szafirowej. Zabudowania, które aktualnie znajdują się na tym terenie to domy jednorodzinne, które nie przekraczają wysokości 9 metrów.

Podczas poprzedniej kadencji Rady Miasta, Rada przegłosowała możliwość budowania wśród jednorodzinnych zabudowań budynków mieszkalnych i użytkowych do 12 metrów wysokości.

Gość Radia Imperium, Katarzyna Kuczyńska-Budka radna Rady Miasta mówiła:

Wówczas ta procedura budziła bardzo duży sprzeciw okolicznych mieszkańców, którzy mieszkają tam wiele lat. Niestety miasto było głuche na głosy mieszkańców i zadecydowano o tym że fragment tej części gruntu jakby wewnątrz pomiędzy tymi domami będzie jednak przeznaczony na bloki.

Działka została wyceniona na prawie 5 mln złotych.
Radni zgadzali się jednak z prezydentem, że teren nalezą sprzedać, tłumaczyła radna Kuczyńska-Budka:

Nikt właściwie na sali nie miał wątpliwości, że ten grunt absolutnie trzeba sprzedać. Co więcej wszyscy mamy przekonanie, że tam trzeba budować budynki… jednak wstawienie pośród domków rodzinnych bloków, jest z punktu widzenia każdego zdrowo myślącego urbanisty nieuzasadnione. Po prostu namawialiśmy prezydenta żeby wstrzymać się z tą sprzedażą, szybko na niewielkim fragmencie zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i oczywiście wystawić te działki na sprzedaż.

Radni odrzucili projekt o sprzedaży działek na Starych Gliwicach

Kamery IMPERIUM