Są mistrzami Polski, chcą zostać mistrzami świata. Tancerze z Salake chcą jechać do Hiszpanii

0
533

Po raz kolejny tancerze z zespołu Form Tanecznych SALAKE z Gliwic, zdobywając pierwsze miejsce, a tym samym Mistrzostwo Polski na Ogólnopolskich Eliminacjach do Światowego Finału, zapewniły sobie prawo do reprezentowania Polski na DANCE WORLD CUP 2022. W tym roku finał odbędzie się w San Sebastian, w Hiszpanii. W turnieju weźmie udział około 5 tysięcy uczestników z całego świata, w tym 16 tancerek i jeden tancerz z Gliwic.

Jest jednak jedno „ale”, jedna przeszkoda – finansowa. Wyjazd na mistrzostwa do San Sebastian kosztuje i to sporo – około 80 tysięcy złotych. Część dzięki zaangażowaniu rodziców uczestniczek udało się już uzbierać.

Mistrzostwa Świata w Hiszpanii rozpoczną się 24 czerwca. Jest więc jeszcze czas, aby wesprzeć tancerki z Gliwic w spełnieniu ich marzenia. Do rozmowy o tańcu i pasji powrócimy w środę, 25 maja, w Telewizji IMPERIUM o godz. 16:00 i w Radiu IMPERIUM o godz. 14:30.

O planach i marzeniach na naszej antenie opowiadały Joanna Koćwin (założycielka zespołu Salake), Alicja Koćwin (instruktorka) i tancerki, którym marzy się udział w mistrzostwach świata – Kinga, Zuza i Paulina:

Listen to „Joanna Koćwin, instruktorka i założycielka Akademii Tańca Salake + 4 tancerki” on Spreaker.

Zespół Salake powstał w 1990 roku, przy Szkole Podstawowej nr 21 w Gliwicach-Sośnicy. Obecnie działa w Młodzieżowym Domu Kultury. Łączy taniec irlandzki z innymi gatunkami, tworząc dziecięco-młodzieżowe show taneczne. Na swoim koncie ma występy z m.in. ze Stanisławem Soyką, zespołami Carrantuohill czy Golec Uorkiestra.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj