Po Floriańskiej, Starówce i Wybrzeżu Wojska Polskiego przyszedł czas na Dzierżonia, gdzie wprowadzono kontraruch dla rowerów

Na jednej z ulic na Trynku został wprowadzony kontraruch dla rowerów. To oznacza, że rowerzyści mogą jechać w kierunku przeciwnym do tego, który obowiązuje inne pojazdy. Kontraruch umożliwia rowerzystom poruszanie się „pod prąd” i stosowany jest na jezdniach jednokierunkowych z ograniczeniem prędkości do 30 km/h.

Właśnie zakończono prace przy tworzeniu takiego rozwiązania na ul. Dzierżona, na odcinku od skrzyżowania z ul. Bardowskiego do skrzyżowania z ul. Toruńską. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

fot. Ulica Floriańska – w dzielnicy Szobiszowice

To kolejne tego typu rozwiązanie dla rowerzystów sprzyjające płynnej i bezpiecznej jeździe po Gliwicach. Wcześniej kontraruch zastosowano na ul. Floriańskiej i na gliwickiej Starówce. Z kolei na ul. Wybrzeże Wojska Polskiego wykonano kontrapas – pas rowerowy tworzony w jezdni jednokierunkowej z ograniczeniem prędkości do 50 km/h umożliwiający ruch rowerów „pod prąd”.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM