Królowa Sportu: w niedzielę zagości w Gliwicach

W miniony weekend kibicowaliśmy młodym lekkoatletom, a w najbliższą niedzielę – 15 kwietnia będzie już okazja zobaczyć na stadionie przy ul Syriusza 30 m.in. dwoje czołowych polskich dyskoboli: Darię Zabawską i Roberta Urbanka. Oboje to reprezentanci Polski, którzy do Gliwic przyjadą by wziąć udział w „Ogólnopolskim Mityngu Kwalifikacyjnym”.

Robert Urbanek ma w dorobku sześć medali mistrzostw Polski seniorów: złoty, trzy srebra, oraz dwa brązowe, a także po jednym brązowym medalu zdobytym na mistrzostwach Europy i Świata. Reprezentował Polskę również na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Jego rekord życiowy wynosi 66,93 i jest drugim rezultatem w rzucie dyskiem w polskich tabelach historycznych.

Daria Zabawska swój rekord życiowy ustanowiła na stadionie w Gliwicach podczas Grand Prix Gliwic – 2 czerwca 2010 roku. Rzuciła wówczas dyskiem na odległość 62,36 metra. Zabawska to dwukrotna mistrzyni Polski. Jest też wielokrotną medalistką Młodzieżowych mistrzostw Polski oraz młodzieżową wicemistrzynią Europy.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też sprinty. Już w środę na liście startujących było ponad 40 zawodniczek i zawodników, którzy chcą ścigać się na fioletowej bieżni, która sprzyja osiąganiu bardzo dobrych rezultatów.

Sekcja lekkoatletyczna Piasta także wystawia liczną reprezentację. 31 zawodników będzie próbowała pobić swoje rekordy. Wśród nich jest trojka zawodników z kadry Polski „B”: Oliwia Hałka, Wiktoria Drózd, Oliwier Czernel. Drozd wystąpi w dwóch konkurencjach: rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

Kibice, którzy zdecydują się przyjść na stadion w niedzielę, będą mogli zobaczyć także rywalizację na biegach średnich, w skoku w dal, wzwyż, rzut kulą. Organizatorzy spodziewają się około 200 uczestników, co powinno przełożyć się na 250 osobostartów. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku do godziny 12:00. W mityngu mogą wziąć udział zawodnicy posiadający ważną licencję PZLA.

Początek zawodów przewidziano na godzinę 16:00. Zapraszamy kibiców na stadion – wstęp wolny – emocje gwarantowane.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM