Igrowy korowód studencki tradycyjnie przejdzie ulicami miasta

Tegoroczne IGRY, po raz pierwszy od rozpoczęcia pandemii, odbywają się w tradycyjnej formie. Stacjonarnie można korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez uczelnię. Jednak pojawiła się informacja, że korowód igrowy będzie wyglądał inaczej.

Wiadomość ta wzbudziła zaniepokojenie studentów i mieszkańców Gliwic, którzy przyzwyczaili się do wielobarwnego pochodu. Rzecznik prezydenta miasta, Łukasz Oryszczak, który był gościem Radia Imperium w czwartkowym programie PRESSROOM wyjaśnił to tak:

Korowód się odbędzie. Dzisiaj rano potwierdzałem to jeszcze z organizatorami, z którymi z resztą współpracujemy. Pomagaliśmy im w pewnych sprawach formalnych, korowód odbywa się na zasadzie zgromadzenia publicznego, co nie zmienia niczego. To jest trochę inna formuła prawna, po prostu to jest kwestia formalnej podstawy, żeby można było przejść ulicami w takiej formie nie wydajemy żadnego zezwolenia, po prostu organizatorzy nas zawiadomili, wszystko jest ustalone z policją, także absolutnie korowód odbędzie się na takich zasadach jak zawsze z punktu widzenia uczestnika. Po prostu różnią się trochę papiery w Urzędzie.

Już dziś, w czwartek planowo odbędzie się na Rynku przekazanie kluczy do miasta (o godz. 16:00). Po zakończeniu zgromadzenia studenci przejdą wyznaczoną trasą z Rynku pod Arenę, gdzie odbędą się koncerty i dalsza część IGRÓW.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM