Futsaliści Piasta mistrzami Polski!

0
242

Na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek w Futsal Ekstraklasie Piast Gliwice pokonując Rekord Bielsko Biała 5:2 zapewnił sobie pierwszy w historii tytuł mistrza Polski w tej dyscyplinie. Biorąc pod uwagę to, że podopieczni Orlando Duarte przez większość sezonu byli na pierwszym miejscu w tabeli nie jest to niespodzianką.

Podczas sześcioletniej historii futsalowego Piasta prowadziło pięciu trenerów: Sebastian Wiewióra. Jacek Podgórski, Klaudiusz Hirsch, Rafał Barszcz i ostatnio Orlando Duarte. Niewątpliwe każdy dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu, ale historia przypisze to obecnemu trenerowi, który zbudował mistrzowski team.

Piast już zapewnił sobie tytuł mistrza Polski, ale to jeszcze nie koniec sezonu. W najbliższy piątek, 27 maja, gliwiczanie pojadą do Lubawy, by zagrać z tamtejszym Constractem i udowodnić, że zasłużenie sięgnęli po tytuł mistrza Polski.

Relacja z wręczenia pucharu za zdobycie mistrzostwa polski we wtorek, 24 maja, w programie „100% Gliwic” o godz. 16:20, 20:20 i 22:20.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.