Czy królowa jest tylko jedna? Tajemnice z ula

20 maja obchodzony jest – ustanowiony przez ONZ – Światowy Dzień Pszczół. Nie musimy lubić miodu i leczyć się propolisem, żeby los pszczół nie zaprzątał nam myśli. Badacze uważają, że aż 80% naszego pożywienia zawdzięczamy tym małym zapylaczom.

Dlatego z tej okazji o pszczołach na naszej antenie opowiadała Agnieszka Baron-Twarkowska, na co dzień to redaktorka radia i telewizji IMPERIUM. Natomiast po pracy oddana pszczelarka i rzeczniczka prasowa Koła Pszczelarzy Miejskich.

Z tego co wiem, pszczelarzy nie trzeba szukać w mieście, chociażby w Gliwicach, gdzieś tam ze świeczką, bo są blisko nas. Chociażby tutaj na ogródkach działkowych. Z mojej perspektywy przede wszystkim potrzeba zapału, pewnej pasji, zainteresowania i czasu, bo te kwestie formalne są powiedzmy do przejścia. O to też bym chciała dzisiaj podkreślić, że to nie jest tylko tak, że pszczoły miodne, które mają dobry słodki PR są zapylaczami. Ponieważ jest spora grupa zapylaczy, tak zwanych dzikich, chociażby pszczoła murarka, która lubi takie… domeczki, które czasem można kupić, a przede wszystkim można samemu zrobić, które są bardziej wydajne, bo też o to w tym wszystkim chodzi.

mówiła Agnieszka Baron-Twarkowska, specjalistka od pszczółek.

Aby pomóc latającym przyjaciołom możemy tworzyć domki dla owadów, szykować im specjalne poidełka i dbać o to, by organizując zieleń miejską nie zapominać o tych małych pracusiach.

Całej rozmowy można wysłuchać po godzinie 16 na antenie radia Imperium oraz w naszej telewizji. Rozmowy możecie wysłuchać również tutaj:

Listen to „Eksperci i Pasjonaci – Agnieszka Baron-Twarkowska, redaktorka i pszczelarka, Koła Pszczelarzy Miejskich” on Spreaker.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM