[audio] WTOREK w Radiu IMPERIUM

[spreaker type=player resource=”episode_id=49919897″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

7:30 / 15:30 Pora na Komentatora:
którym będzie Grzegorz Muzia – dziennikarz sportowy, autor monografii klubu Piast Gliwice


[spreaker type=player resource=”episode_id=49919983″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

8:30 / 16.30 Rozmowa Dnia:
25 lat do setki. Rocznie 200 tys. porad i zabiegów ambulatoryjnych, 35 tys. pacjentów z całego kraju. To tylko niektóre statystyki dotyczące jubilata – Narodowego Instytutu Onkologii – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach, które w tym roku świętuje i to hucznie swoje 75. urodziny.
Placówka lecznicza i badawcza wyróżnia się na skalę krajową i światową. To w Gliwicach przy ulicy Wybrzeże Armii Krajowej przeprowadzane są pionierskie operacje i terapie ratujące życie pacjentom onkologicznym.

O przeszłość i przyszłość „gliwickiej onkologii” zapytamy w Rozmowie Dnia – prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Składowskiego, dyrektora Narodowego Instytutu Onkologii – Państwowego Instytutu Badawczego Oddział w Gliwicach.


09:30 / 14.30 Raport z Miasta:
Kapitan Damian Dudek
, oficer prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach prezentuje cotygodniowy raport podsumowujący stan bezpieczeństwa pożarowego w mieście i powiecie.


10:30 / 13:30 Powtórka z rozrywki:
to ilustrowana dźwiękiem audycja słowno-muzyczna, która jest hołdem i wspomnieniem znakomitych polskich satyryków i kabareciarzy, stworzona dla rozrywki i ku uciesze radiosłuchaczy radia IMPERIUM. (20210816)
Dziś m.in.: dźwiękowe wpisy Z pamiętnika młodej lekarki Ewy Szumańskiej i soliści: Jan Kaczmarek, Jacek Zwoźniak, Artur Andrus i Krzysztof Daukszewicz.


UWAGA: audycji można również posłuchać w paśmie wieczornych powtórek o 21:00

Kamery IMPERIUM