[audio] CZWARTEK w Radiu IMPERIUM

7:30 / 15:30 Pora na Komentatora:
którym będzie Dawid Pasieka, gliwicki społecznik i aktywny obrońca przyrody.


8:30 / 16.30 Rozmowa Dnia:
Mówią o niej – mama na chwilę. Pani Agnieszka Wolańska od 7 lat wraz z mężem tworzą zawodową rodzinę zastępczą. Mając dwójkę biologicznych synów postanowili otworzyć swój dom i serce dla innych dzieci. W Dzień Matki w Rozmowie Dnia zapytamy jak to jest być mamą w zastępstwie.
Przy okazji, studio radia IMPERIUM odwiedzą: Julian Jasiński, dyrektor Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny oraz Ewa Pruska, zastępca dyrektora, którzy opowiedzą o drodze, którą muszą pokonać przyszli zawodowi rodzice zastępczy.


09:30 / 14.30 PRESSROOM:
Gościem programu Radia IMPERIUM będzie Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic, który mamy nadzieję, że odniesie się do następujących kwestii:

  1. Gliwice chcą udostępniać informacje o stanie miasta w przejrzysty i przystępny sposób na nowym portalu Gliwice Otwarte Dane. To oficjalna definicja nowej strony. Czy to oznacza, że oficjalna strona miasta i BIP będą niepotrzebne? O jakie dane będą bogatsze Otwarte Dane? Nie sądzi pan, że to jest przerost formy nad treścią?
  2. Ilość nasadzeń drzew i kwiatów jest wyraźnie widoczna w tym roku. Ile od początku roku miasto wydało na: sadzonki sezonowych kwiatów, nowe drzewa i jaki jest koszt pielęgnacji nowych nasadzeń (np. podlewanie)?
  3. Jak skomentuje pan rozbieżność w ocenie przyjętej metody konserwacji cyklu rzeźb „Macierzyństwo” w wersji przedstawionej przez syna rzeźbiarza, Wojciecha Słodowego, a tym co zawarł pan w zeszłotygodniowym oficjalnym oświadczeniu w tej sprawie?

10:30 / 13:30 Eksperci i Pasjonaci / Rozmowa z Kotem:
Zapraszamy na czwartkową Rozmowę z Kotem, audycję z cyklu Eksperci i Pasjonaci.
Temat: Twój kot jest zaborczy i agresywny. I co teraz?
W tę podróż po kocim świecie zabierze nas, mieszkająca w Gliwicach, Małgorzata Biegańska-Hendryk, technik weterynarii, zoodietetyk kotów i autorka bloga kocibehawioryzm.pl


UWAGA: audycji można również posłuchać w paśmie wieczornych powtórek po 21:00

Kamery IMPERIUM