[audio] CZWARTEK w Radiu IMPERIUM

0
197

[spreaker type=player resource=”episode_id=49769433″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

7:30 / 15:30 Pora na Komentatora:
którym będzie Wojciech Kostowski, inżynier, gliwicki społecznik i aktywny obrońca przyrody.


8:30 / 16.30 Rozmowa Dnia:
7919 głosów oddano w Gliwickim Budżecie Obywatelskim na projekt Okrąglaka na Placu Grunwaldzkim. To był dopiero początek. Teraz nadszedł czas, aby po kilku miesiącach wytężonej pracy przedstawić gliwiczanom efekty pracy nad „Okrąglakiem”. Zespół ekspertów złożony z mieszkańców dzielnicy, zupełnie za darmo, stworzył projekt wymarzonej Restauracji Parkowej. Poświęcając swój wolny czas pracowali po kilkanaście godzin dziennie, aby dotrzymać terminów!

Oto dwoje z nich, którzy będą gośćmi Rozmowy Dnia Radia IMPERIUM: Aleksandra Adryańska-Krząkała, architekt-urbanista i Marek Krząkała, przewodniczący Rady Dzielnicy Wójtowa Wieś.

[spreaker type=player resource=”episode_id=49769430″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

[spreaker type=player resource=”episode_id=49769431″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]


09:30 / 14.30 PRESSROOM:
Gościem programu Radia IMPERIUM będzie Łukasz Oryszczak, rzecznik prezydenta Gliwic, który mamy nadzieję, że odniesie się do następujących kwestii:

[spreaker type=player resource=”episode_id=49769452″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

1. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę Polskiego Klubu Ekologicznego w Gliwicach na decyzję Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zezwalającą na niszczenie siedlisk płazów i gadów na budowie zbiornika na potoku Wójtowianka. Oznacza to, że nie ma już formalnych przeszkód do kontynuowania budowy zbiornika na Wilczych Dołach.

Czuje pan zawodową satysfakcję czy jednak trochę panu szkoda dwuletnich starań społeczników, broniących tego miejsca przed ingerencją władz miasta?

2. Na dzisiejszej sesji będzie procedowana uchwała dotycząca sprzedaży działek pod zabudowę wielorodzinną. W jaki sposób radni mają ocenić i zadecydować za zasadnością tej transakcji, jeżeli w uzasadnieniu dołączonym do projektu uchwały znajduje się tylko opis techniczny działek, a nie ma w ogóle kontekstu umiejscowienia tych działek. Skądinąd wiadomo, że tereny te znajdują się w sąsiedztwie niskiej zabudowy i mieszkańcy obawiają się, że powstaną tam kilkupiętrowe bloki mieszkalne.

3. Rozpoczął się cykl spotkań prezydenta miasta pod hasłem Kierunek Dzielnice. Plan jest ambitny, bo prezydent miasta zamierza odwiedzić wszystkie gliwickie dzielnice, aby porozmawiać z mieszkańcami. Jesteście już po czterech takich spotkaniach. Czy ten pomysł na kontakt z mieszkańcami sprawdza się i w jakim zakresie?


10:30 / 13:30 Eksperci i Pasjonaci / „Wesoła Łapka”:
Zapraszamy na czwartkową lekcję w Radiowej Szkole Przyjaciół Psów „Wesoła Łapka”, którą prowadzi behawiorysta Jacek Gałuszka.
Temat: 10 rzeczy, które musi mieć Twój pies.


UWAGA: audycji można również posłuchać w paśmie wieczornych powtórek po 21:00