ZTM zapowiada zmiany!

Wtorki i piątki to tradycyjne dni handlowe na targowisku przy cmentarzu Lipowym. Parkujące samochody, mimo zakazu, blokują miejsce dla oczekującego autobusu. O sprawie pisaliśmy już tutaj: Przy Lipowym w dniu targowym nie zawrócisz niskopodłogowym.

Joanna Osieja, kierowczyni autobusu linii nr 60, szczególnie w dni targowe, ma problem z planowanym postojem mówiła redakcji IMPERIUM:

Moje miejsce jest w tej chwili po raz kolejny niestety ale zajęte. Gdzie ja teraz mam stanąć? Znak jako tako jest, tutaj jest postój taksi, ale jak ja tu mam przejechać i się stąd wykręcić? Proszę mi powiedzieć… Nie ma szans stąd wyjechać.

Dziś, na antenie radia IMPERIUM rzecznik prasowy ZTM, Michał Wawrzaszek odniósł się do sprawy:

Mam dobra informację dla tych kierowców, którzy obsługuje te dwa kursy de facto w dwa dni tygodnia, które są kierowane właśnie na postój w rejonie targowiska. Taka zmiana została już zaplanowana i zostanie wdrożona w przyszłym tygodniu.

Kierowcy autobusów, którzy zgłaszali sprawę między innymi w swoim zakładzie pracy, oraz wysyłali pisma do zarządu transportu, ale przez ponad dwa miesiące musieli radzić sobie z problemem z pomocą służb mundurowych z pewnością będą zadowoleni z obietnicy. Równie pasażerowie nie będą już narażeni na opóźnienia.

Rozmowy możesz wysłuchać tutaj:

Listen to „Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM, interwencja” on Spreaker.

Kamery IMPERIUM