[AUDIO] WTOREK: Łabędy dla Ukrainy / Strażacki Raport / Gliwiczanin Mr Disabled 2021

[spreaker type=player resource=”episode_id=49409105″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

8:30 Rozmowa Dnia:

Spółdzielnia Stare Łabędy, Fundacja Różnorodności i Równości Kontrasty oraz inicjatywa Łabędy nie fabryka zorganizowali w sobotę pierwsze spotkanie integracyjne społeczności ukraińskiej i lokalnej.
Celem było poznanie się i stworzenie w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej Stare Łabędy przestrzeni bezpiecznej, przyjaznej i otwartej na potrzeby nowych sąsiadów i mieszkańców Łabęd.

Katarzyna Opielka, zawodowo zajmująca się łączeniem światów w kulturze i edukacji, organizatorka spotkania w łabędzkiej świetlicy, będzie gościem Rozmowy Dnia Radia IMPERIUM o godzinie 8:30, we wtorek 12.04

Rozmowa Dnia / 8:30 / 15.30 / wtorek 12.04


09:30 Raport z Miasta:

Kapitan Damian Dudek
, oficer prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach prezentuje cotygodniowy raport podsumowujący stan bezpieczeństwa pożarowego w mieście i powiecie.

Raport z Miasta / 9:30 / 14.30 / wtorek 12.04


[spreaker type=player resource=”episode_id=49409102″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

10:30 Eksperci i Pasjonaci:

1 kwietnia w Rudzie Śląskiej odbyła się III i IV gala Mr. Disabled. W Stacji „Biblioteka” w Rudzie Śląskiej nagrodzeni zostali mężczyźni z niepełnosprawnościami, którzy wykazują wielką determinację i aktywność w życiu społecznym, zawodowym, sportowym i kulturalnym. Osiągają sukces pomimo ograniczeń, z którymi się zmagają na co dzień.

W tym roku Gliwice mają powód do satysfakcji, bo gliwiczanin, dziennikarz, Piotr Grela został laureatem konkursu Mr Disabled za 2021 rok w kategorii życie zawodowe. Od ponad 3 lat pracuje jako redaktor w dziale prasowym klubu „Piast Gliwice”. To właśnie klub zgłosił Piotra do konkursu Mr Disabled.

I to on będzie gościem w programie radia IMPERIUM z cyklu Eksperci i pasjonaci.

Foto P. Greli: D.Nita-Garbiec/UM Gliwice

Eksperci i Pasjonaci / 10:30 / 13.30 / wtorek 12.04


UWAGA: audycji można również posłuchać w paśmie wieczornych powtórek o 21:00

Kamery IMPERIUM