Uroczystości pogrzebowe Prokuratora Marka Pasionka

31 marca, w czwartek rano zmarł zastępca prokuratora generalnego, gliwiczanin, Marek Pasionek.

Prokurator Pasionek służył w prokuraturze od ponad 30 lat, był odpowiedzialny za nadzorowanie pracy zespołu śledczego zajmującego się wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej samolotu Tu-154 w 2010 roku. Jak przekazano, prokurator Pasionek służył w prokuraturze od 1989 r. i prowadził największe śledztwa w sprawach dotyczących przestępczości zorganizowanej. W latach 1993-1997 był pięciokrotnie uhonorowany przez ówczesnych ministrów sprawiedliwości nagrodami za szczególne osiągnięcia w pracy śledczej. W 2004 r. odznaczono go Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Od 12 grudnia 2005 r. do 25 maja 2007 r. był podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2007 r. był prokuratorem Naczelnej Prokuratury Wojskowej w Warszawie.

Pasionek nadzorował śledztwo Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie katastrofy w Smoleńsku. Po 2016 r. w ramach powierzonej funkcji zastępcy Prokuratora Generalnego nadzorował pracę Zespołu Śledczego Nr 1 zajmującego się wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Miał 61 lat. Zostawił żonę i dwóch synów.

Prokuratura Krajowa informuje, że uroczystości pogrzebowe śp. Marka Pasionka Zastępcy Prokuratora Generalnego rozpoczną się 8 kwietnia 2022 r. o godz. 13.00 Mszą Świętą w Katedrze w Gliwicach. Pochowanie Zmarłego nastąpi po Mszy Świętej na Cmentarzu Centralnym.

Rodzina śp. Marka Pasionka prosi o nieskładanie kondolencji w trakcie uroczystości pogrzebowych. Wolą rodziny jest także, aby zamiast kwiatów przekazać datki na rzecz Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej. Datki będą zbierane do puszek bezpośrednio po Mszy Świętej oraz na Cmentarzu.

Kamery IMPERIUM