Z Niemiec do Polski dla Ukraińców. Sąsiedzi ponad granicami niosą pomoc

Punkt dystrybucji darów dla Ukraińców w Arenie Gliwice nie jest jedynym, który działa w Gliwicach.

W pomoc dla uchodźców z Ukrainy włącza się wiele osób prywatnych i organizacji. Na lodowisku „Tafla” działa punkt dystrybucji darów dla potrzebujących, zorganizowany przez Fundację Eugeniusza Bienia, gliwiczanina od lat mieszkającego w Niemczech.
Ten punkt przekazywania darów nazywa się 'Sąsiedzka pomoc” i został uruchomiony dzięki współpracy fundacji z Politechniką Śląską – dzierżawcą hali lodowiska.

Zbiórka darów w hali Arena Gliwice będzie funkcjonowała jedynie do piątku, 6 maja, można tam zgłaszać się po paczki, jednak nie będą już przyjmowane dary.

A do kiedy będzie czynna „Sąsiedzka pomoc” na lodowisku 'Tafla”? Mówi Eugeniusz Bienia, założyciel Fundacji Eugeniusz&Friends.

Ne chciałbym tego nazwiska to wypowiedzieć, bo musiałbym mieć szczoteczkę do zębów jeszcze, ale powiem: tak długo jak ten szaleniec Putin będzie prowadził wojnę i tak długo jak będzie potrzeba… a jeżeli będzie potrzeba to później, bo tak ona musi się kiedyś skończyć, a Alinie obiecałem, że jak się skończy to i tak będziemy pomagać odbudować Ukrainę

AKTUALIZACJA: Punkt „Sąsiedzka Pomoc” działa w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki między godz. 10.00 a 18.00 oraz w soboty od godz. 10.00 do 14.00.

Разом для України. У Глівіцах відкрився новий пункт допомоги для вимушених переселенців. Він знаходиться поряд зі спортивною залою Арена, в приміщенні критого катка Tafla. У пункті допомоги українці можуть вибрати все необхідне: їжу, одяг та взуття. У приміщенні є кафе, де можна пригоститися кавою, а також ігрова зона для дітей. Волонтери допомагають українцям, що перетнули кордон після 24 лютого. Аби скористатися допомогою, при собі потрібно мати паспорт.

Całej rozmowy możesz wysłuchać tutaj:

Listen to „Eugeniusz Bienia, pomaga Ukraińcom na Tafli” on Spreaker.

Kamery IMPERIUM