[AUDIO] ŚRODA: Ukrainiec w szpitalu / Jak pomagać mądrze / Ukrainka i Rosjanin razem

0
275

[spreaker type=player resource=”episode_id=49337871″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

8:30 Rozmowa Dnia:

Od wybuchu wojny w Ukrainie, do tej pory, do Gliwic przybyło 7 tysięcy uchodźców. Urząd Miejski podał, że blisko połowie z nich nadano już numery PESEL. Te 3,5 tysiąca Ukraińców, dzięki temu ma dostęp do wielu obywatelskich udogodnień. Między innymi mogą bezpłatnie korzystać z usług państwowej opieki zdrowotnej.
Tak jak 14-miesięczny Władysław spod Odessy, który czekał na operację z zakresu ortopedii dziecięcej w ukraińskim szpitalu. Wybuch wojny sprawił, że przeprowadzenie zabiegu nie było możliwe, bo szpital zbombardowano. Pani Oksana, mama chłopca, znalazła pomoc w gliwickim Szpitalu Miejskim.

O takiej i innych historiach z ostatnich tygodni opowie o godzinie 8:30 w Rozmowie Dnia Radia IMPERIUM – Anna Ginał, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Rozmowa Dnia / 8:30 / 16.30 / środa 06.04


[spreaker type=player resource=”episode_id=49337885″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

09:30 Fakty. Opinie. Hipotezy:

Wojna wyzwala w ludziach dobre, ale i najgorsze instynkty. Okrutnie doświadczeni uchodźcy są łatwym łupem cwaniaków i szarlatanów. Celem oszustów stają się również ci, którzy tę bezinteresowną pomoc niosą.

Jak mądrze pomagać i nie dać się oszukać poradzi w audycji Radia IMPERIUM z cyklu Fakty. Opinie. Hipotezy gliwiczanin – Seweryn Botor, student historii, rekonstruktor historyczny, społecznik działający w stowarzyszeniu Młodzi Aktywni Gliwice, a ostatnio wolontariusz mocno zaangażowany w pomoc Ukrainie.

Pojawi się również pytanie co zrobić z radzieckim czołgiem ze skweru przy Jasnogórskiej?

Fakty. Opinie. Hipotezy / 9:30 / 15.30 / środa 06.04


[spreaker type=player resource=”episode_id=49337886″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

10:30 Eksperci i Pasjonaci:

Gliwiczanka Karo Glazer, wokalistka jazzowa, songwriterka promuje najnowszy teledysk, do premierowej piosenki „Hand in hand”. Tekst utworu powstał na prośbę znajomych z Ukrainy. W teledysku tańczy niesamowita para tancerzy: Alisa Makarenko z Ukrainy i Alexey Torgunakov z Rosji.
Oboje z bogatym dorobkiem artystycznym i od wielu lat ze sobą współpracujący. Teraz ich taniec utrwalony w formie teledysku będzie wyjątkowo symboliczny.

Więcej o tym muzycznym projekcie opowie o godzinie 10:30 w audycji Eksperci i Pasjonaci – Karo Glazer autorka tego całego artystycznego zamieszania.

Eksperci i Pasjonaci / 10:30 / 14:30 / środa 06.04


UWAGA: audycji można również posłuchać w paśmie wieczornych powtórek o 21:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj