[AUDIO] ŚRODA: Triduum? / Tu jest Meksyk! / Wielkanocne herbatki

[spreaker type=player resource=”episode_id=49421622″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

8:30 Rozmowa Dnia:

Triduum Paschalne to najważniejsze trzy dni w roku liturgicznym rzymskich katolików, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczyna się wieczorną Mszą w Wielki Czwartek, kończy zaś nieszporami Niedzieli Wielkanocnej.

Po drodze mamy jeszcze Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Dlaczego więc mówimy o tym czterodniowym wydarzeniu triduum czyli po łacinie „trzy dni”?

Gościem Rozmowy Dnia Radia IMPERIUM będzie ks. Robert Chudoba z Centrum Jana Pawła II przy gliwickiej Katedrze, którego zapytamy o powyższą kwestię.

Nie omieszkamy również zapytać o poniedziałkową, tradycyjną Wielkanocną Procesję Konną w Gliwicach Ostropie, której organizatorem od lat jest ksiądz Chudoba.

Rozmowa Dnia / 8:30 / 16.30 / środa 13.04


[spreaker type=player resource=”episode_id=49421590″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

09:30 Fakty. Opinie. Hipotezy:

Wtorki i piątki to tradycyjne dni handlowe na targowisku przy cmentarzu Lipowym. Przedświąteczna gorączka zakupowa sprawia, że ilość odwiedzających to miejsce znacznie wzrasta.
W dni targowe tu jest Meksyk! wykrzyczała we wtorek reporterowi tv IMPERIUM kierowczyni autobusu linii nr 60. Okazuje się, że jest coś nie tak z usytuowaniem przystanku. Nie pomaga również postój taksówek.

O problemach kierowców autobusów w tym miejscu opowie Radiu IMPERIUM Joanna Osieja, która jako kierowczyni autobusu spotyka się z tą nerwową sytuacją co kilka dni. W cyklu Fakty. Opinie. Hipotezy. rozmawiać z nią będzie o 9:30 Wojciech Pajdzik, reporter Tv IMPERIUM i do niedawna kierowca autobusu.

Fakty. Opinie. Hipotezy / 9:30 / 15.30 / środa 13.04


10:30 Eksperci i Pasjonaci:

O zbawiennym wpływie odpowiedniego przyrządzania i picia herbaty na proces trawienia podczas Wielkanocnego obżarstwa opowie Patryk Płuciennik, pasjonat herbaty z portalu Czajnikowy.pl

Eksperci i Pasjonaci / 10:30 / 14:30 / środa 13.04


UWAGA: audycji można również posłuchać w paśmie wieczornych powtórek o 21:00

Kamery IMPERIUM