[AUDIO] ŚRODA: Doświadczył więc pomaga / Kolej Plus / Jedzie na Mistrzostwa Świata

0
337

[spreaker type=player resource=”episode_id=49567640″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

8:30 Rozmowa Dnia:

Jest mocno związany z Gliwicami. Tu się urodził, tu mieszkał do zakończenia szkoły średniej. W 1989 r., w wieku 20 lat wyemigrował do Niemiec, a wraz z nim sporo jego kolegów z sąsiedztwa. Przeszli przez ośrodki dla emigrantów i szkolenia z przystosowania się do nowych warunków. Przeżyli rozłąkę i tęsknotę za krajem i najbliższymi. Na własnej skórze doświadczyli tego co oznacza „nowy początek” w innym kraju.

Dlatego łatwo jest mu zrozumieć ludzi, którzy uciekając przed wojną, przemocą czy biedą, przekraczają obecnie granice Polski w poszukiwaniu lepszego życia. Poznał ich emocje, pragnienia i rozterki. To z myślą o nich założył fundację, dzięki której może skuteczniej pomagać.

Eugeniusz Bienia, bo o nim mowa będzie gościem Rozmowy Dnia radia IMPERIUM o 8:30 w środę 27.04

Rozmowa Dnia / 8:30 / 16.30 / środa 27.04


09:30 Fakty. Opinie. Hipotezy:

100 kilometrów nowych torów kolejowych ma powstać w ciągu 6 lat – zapowiada Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która ujawniła ostatnio listę 6 śląskich projektów, które otrzymały dofinansowanie z rządowego programu Kolej Plus. Dwa z nich dotyczą Gliwic. O starych-nowych połączeniach porozmawiamy z ekspertem i pasjonatem transportu publicznego, Andrzejem Wawrzyczkiem, autorem bloga „Wawrzyczek w Mieście”

Fakty. Opinie. Hipotezy / 9:30 / 15.30 / środa 27.04


[spreaker type=player resource=”episode_id=49567712″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

10:30 Eksperci i Pasjonaci:

8 maja w Stambule rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet. W kategorii +81 kg Polskę reprezentować będzie gliwiczanka Lidia Fidura. Dla pięściarki GUKS Carbo Gliwice będą to już trzecie w karierze takie mistrzostwa. Zawodniczka właśnie rozpoczęła ostatni etap przygotowań do startu.

W przerwie od treningów Lidia Fidura udzieliła wywiadu Grzegorzowi Muzi z Telewizji IMPERIUM.

Eksperci i Pasjonaci / 10:30 / 14:30 / środa 27.04


UWAGA: audycji można również posłuchać w paśmie wieczornych powtórek o 21:00