Przez książkę do serca!

W sobotę, 23 kwietnia grupa Gliwiczan z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – spotkanie integracyjne pod hasłem „Między stronami”. Miejsce spotkania to Plac Grunwaldzki.

Więcej o wydarzeniu opowiadała Justyna Dziuma, jedna z organizatorek, w programie z cyklu PRESSROOM

Każda okazja jest dobra żeby się spotkać. Tym bardziej, że wszyscy są wyposzczeniu po dwuletnim COVIDzie. Wykorzystujemy tutaj pretekst jakim jest międzynarodowy dzień książki. Po pierwsze żeby wymienić się książkami, których masa ludzi ma mnóstwo w swoich bibliotekach – a można się wymienić, bo to i ekologiczne i integracyjne i w ogóle wszelakie. Ale przy tej okazji planowane są inne różne aktywności, chcemy pomóc ludziom poznawać się ze sobą przez własnie literaturę. Dlatego mamy zaplanowane warsztaty plastyczne, warsztaty parzenia herbaty, warsztaty dla dzieci…

Planowane są również spotkania z mieszkańcami Gliwic, którzy chcą podzielic się miłością do swoich ulubionych lektur.

W wydarzeniu możemy przeczytać:

W dniu 23 kwietnia 2022 r. (sobota) zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – spotkanie integracyjne „Miedzy stronami” z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Spotkamy się na Placu Grunwaldzkim w Gliwicach w godzinach 12-18. Będzie okazja do wymiany książek, rozmów o literaturze i spotkań autorskich. Wydarzenie pomoże nawiązać kontakty, pozwoli wspólnie spędzić czas i porozmawiać z nowymi mieszkańcami miasta – naszymi gośćmi z Ukrainy. ZABIERZCIE KSIĄŻKI, KTÓRE CHCECIE WYMIENIĆ LUB ODDAĆ, będzie okazja!

23 квітня 2022 р. запрошуємо на особливий захід-інтеграційну зустріч «Між сторонами» з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права. Зустріч відбудеться на Грюнвальдзкій площі в ГЛІВІЦЕ з 12 до 18 години. Буде акція обмін книжками, розмови про літературу і зустріч авторів. Захід допоможе налагодити контакти, разом провести час та поспілкуватися з новими мешканцями міста – нашими гостями з України. Візьміть книги, які ви хочете поміняти, або просто прийдіть і подивіться, що інші люди принесли вам для читання. 

Kamery IMPERIUM