Piąty sezon GRM: zmiany, zmiany, zmiany!


Dziś, 1 kwietnia, wystartował piąty sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego. Dobra informacja dla użytkowników jest taka, że operator jest ten sam, co rok temu, dlatego nie trzeba będzie instalować nowej aplikacji do wypożyczania.

Będzie również więcej stacji i więcej rowerów, o czym mówił Tomasz Herud, prezes Gliwickiej Rady Rowerowej w Rozmowie Dnia radia IMPERIUM

W tym roku mamy pięć dodatkowych stacji […] między innymi przy ulicy Kormonarów na Sikorniku, ale nowe stacje pojawiły się też w Wójtowej Wsi, w Ligocie Zabrskiej, na Trynku, w Łabędach… Tych nowych stacji jest dokładnie 5, kilka stacji też zmieniło lokalizacje, było to związane czy z remontem pod Dworcem – tam na te stacje teraz nie ma miejsca i jest przeniesiona na miejsce choinki DTŚ-kowej, a stacja ze Skweru Dessau powędrowała bliżej katedry.

Całą listę stacji możecie sprawdzić tutaj

W 2021 roku dokonano ponad 90 tysięcy wypożyczeń. To jak podkreśliła w swoim podsumowaniu sezonu 2021 Gliwicka Rada Rowerowa wzrost wypożyczeń o 69% względem analogicznego okresu w 2019 roku. Jak będzie w tym roku? Ten sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego będzie trwał dłużej niż poprzedni, ponieważ potrwa do końca listopada. Operator zapewni 343 standardowe rowery miejskie wyposażone w koszyki, 2 tandemy i 5 rowerów familijnych cargo.

Kolejny sezon GRM-u również będzie pełen zmian. Dlaczego? Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia planuje w przyszłym roku wdrożyć system rowerów metropolitalnych, który bedzie łączył rowery we wszystkich miastach Metroplolii.

Kamery IMPERIUM