Paweł Klytta jedzie na Mistrzostwa Świata

Paweł Klytta – szpadzista Piasta Gliwice będzie reprezentował Piasta Gliwice na Mistrzostwach Świata Kadetów i Juniorów w Szermierce, które właśnie się rozpoczęły. Turniej rozgrywany jest w Dubaju. Szpadziści i szpadzistki do rywalizacji przystąpią 8 kwietnia, a walki z udziałem zawodnika Piasta odbędą się 9 kwietnia w sobotę.

Paweł Klytta będzie walczył w kategorii junior młodszy (cadet). W Polsce podopieczny Macieja Chudzikiewicza nie ma sobie równych. Aktualnie z ogromną przewagą prowadzi w rankingu krajowym.  W tym sezonie osiąga sukcesy nie tylko na krajowych planszach. Stawał też na podium  Pucharu Europy, a to przekłada się na pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji. Klytta ma już na koncie 237 punktów, a drugi Filek zgromadził ich 130. W szermierce jest to przepaść.

Szpadziści Piasta mają już na swoim koncie medale mistrzostw Świata. W 2012 roku po tytuł wicemistrza świata sięgnął Sebastian Majgier.  Dwa lata później  brązowy medal w turnieju drużynowym wywalczyła Jagoda Zagała. Rok temu Piasta i Gliwice na M.Ś. reprezentowała Emila Korkus. Wychowance Muszkietera Gliwice nie udało się jednak stanąć na podium.

Paweł Klytta rywalizację rozpocznie 9 kwietnia. W tej kategorii wiekowej rozgrywany jest tylko turniej indywidualny. Wszystko więc rozstrzygnie się w przeciągu niespełna jednego dnia. Za szermierza trzymamy kciuki a walki na żywo można oglądać na stronie  https://pzszerm.pl/mistrzostwa-swiata-juniorow-i-juniorow-mlodszych-dubaj-02-10-04-2022r/

Kamery IMPERIUM