Najmłodsi gliwiczanie już niedługo skorzystają z nowych placów zabaw

Dzięki głosom gliwiczan w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego stworzone zostaną dwa niezwykłe miejsca rekreacji. Wyremontowany zostanie plac zabaw u zbiegu ul. Dolnej i Rymera w Ligocie Zabrskiej natomiast nowy obiekt powstanie przy ul. Chałubińskiego i Domeyki w Żernikach w miejscu boiska do piłki siatkowej.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dzieci skorzystają z nowych atrakcji już na początku wakacji.

W Ligocie Zabrskiej zostanie zmodernizowany stary plac zabaw u zbiegu ulic Dolnej i Rymera w Ligocie Zabrskiej.

Na placu zabaw zainstalowane zostaną nowe urządzenia zabawowe i bezpieczną nawierzchnię z mat przerostowych. Usunięta zostanie stara betonowa piaskownica i metalowa huśtawka, zamiast tego pojawi się nowa wielofunkcyjna piaskownica wyposażona m.in. w różne tablice edukacyjne (liczydło, hipnotyzer, planszę kosmos, tablicę do rysowania kredą, kierownicę, bulaj, czyli rodzaj jachtowego iluminatora). Pojawi się również przejście tubowe, domek z siedziskami i dwuspadowym daszkiem z bulajem jachtowym oraz zjeżdżalnią. Dzieci będą mogły skorzystać również ze trójstanowiskowej huśtawki z różnego typu siedziskami, m.in. bocianim gniazdem oraz huśtawka typu warkocz z grubą liną jako siedzisko.
Inwestycja zostanie zrealizowana za kwotę ponad 166 tys. zł.

W ciągu trzech miesięcy ma zostać również stworzony plac zabaw przy ul. Chałubińskiego i Domeyki w Żernikach. Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscu istniejącego boiska do siatkówki plażowej. Boisko zostanie zaaranżowane na nowo w innym miejscu, zostanie wyposażone w nowe słupki do siatkówki i jeden nowy piłkochwyt, część elementów tj: ogrodzenie, furtki i drugi piłkochwyt, zostaną przeniesione z istniejącego boiska. Przeniesienie boiska i wykonanie chodnika realizowane będzie w ramach zadań własnych MZUK.

Na placu zabaw w Żernikach zostaną zainstalowane huśtawki, kiwaki i urządzenia wielofunkcyjne, wyposażone m.in. w zjeżdżalnię, elementy edukacyjne, małą ściankę wspinaczkową i przeszkody do pokonania. Teren zostanie wyłożony będzie bezpiecznymi matami, w pobliżu posiana zostanie trawa, będą też nowe chodniki, stojaki na rowery, i ławki z oparciami. Plac zabaw zostanie ogrodzony, będzie miał też samoczynnie zamykające się bramki.
Inwestycja będzie kosztowała niemal 330 tys. zł.

Kamery IMPERIUM