Liderka Równości

W ostatnich dniach marca, w Warszawie, odbyła się Finałowa Gala pierwszej edycji plebiscytu Liderka Równości. Podczas uroczystości wybrano 16 Liderek, po jednej z każdego województwa i trzy ogólnopolskie Liderki Równego Biznesu.

W województwie śląskim Liderką Równości została pochodząca z Pyskowic Katarzyna Szota-Eksner, nauczycielka jogi, pisarka, wegetarianka, feministka i działaczka społeczna. Autorka książki 'HerStory. Herstorie silnych kobiet’. Laureatka znana jest również z działalności w nieformalnej grupie Nic o Nas bez Nas. Ruch kobiecy Gliwice, Pyskowice.

Liderka w Rozmowie Dnia Radia Imperium mówiła o tym jak ważne jest działanie:

Dla mnie porażką jest odwracanie wzroku. Jeśli ludzie mimo trudnej sytuacji nie chcą się pewnymi tematami zajmować, wolą osiąść w swoim wygodnym i takim uporządkowanym świecie i odwracać wzrok. Z resztą ja to zawsze mówię, […] że można się nie interesować polityką, ale polityka i tak do ciebie przyjdzie i cię zaangażuje. Można się różnić, można dyskutować, ale to zaangażowanie jest bardzo istotne

Plebiscyt Liderka Równości ma na celu docenienie i promowanie lokalnych liderek działających na rzecz osiągnięcia szeroko rozumianej równości płci w ich społecznościach.

Listen to „Katarzyna Szota-Eksner, Śląska Liderka Równości, feministka” on Spreaker.

Kamery IMPERIUM