Czy dostępne są dane ile kobiet, ile dzieci a ilu mężczyzn z Ukrainy przybyło do Gliwic?

Już 7 tysięcy naszych sąsiadów z Ukrainy zamieszkało w Gliwicach — jak podał magistrat we wtorek 5 kwietnia.

Czy dostępne są dane ile kobiet, ile dzieci a ilu mężczyzn z Ukrainy pozostaje w mieście? Na to pytanie odpowiadał Łukasz Oryszczak, rzecznik prezydenta Gliwic:

Łukasz Oryszczak: My nie robimy takich zestawień, natomiast z takich kontaktów (przecież te osoby przychodzą tutaj, więc widać kto to jest) to można powiedzieć, że mniej więcej 90% to są kobiety i dzieci

Red. Sołtysek: Ale to jest wie pan, specyficzna sytuacja, powinniśmy pewne rzeczy wiedzieć…

Łukasz Oryszczak: Ale to jest uwaga do rządu Rzeczypospolitej a nie do samorządu i do służb państwowych, a nie do samorządu, który nie ma żadnych absolutnie narzędzi do ,,śledzenia”

Jak informuje Straż Graniczna, od 24 lutego, czyli dnia początku agresji Rosji, granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 2,52 miliona uchodźców z Ukrainy. Dane zostały udostępnione 6 kwietnia.

Do Polski w ciągu minionej doby przybyło 24,3 tys. uchodźców z Ukrainy – podała Straż Graniczna rano w czwartek 7 kwietnia. 

„Od 24.02 do wjechało z2,548 mln osób. Wczoraj tj.06.04 #funkcjonariuszeSG odprawili 24,3 tys. podróżnych – to wzrost o prawie 16% w porównaniu z dniem wcześniejszym (21 tys.). Dzisiaj do godz.07.00 rano 5 tys. – wzrost o 6%” – napisała Straż Graniczna na swoim profilu na Twitterze.

Listen to „Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta, odpowiedzi” on Spreaker.

Kamery IMPERIUM