Zatrzymali pijanego kierowcę. „Swoimi samochodami zablokowali mu drogę”

0
54
Photo by João Jesus from Pexels

W sobotę, 27 lutego, po południu z Byciny wpłynęło telefoniczne zgłoszenie od dwóch kierowców, którzy twierdzili, że jadący przed nimi ford prowadzony jest przez osobę pijaną. Mężczyźni nie zawahali się i dokonali zatrzymania obywatelskiego.

„Wspólnie, swoimi samochodami, zablokowali fordowi dalszą jazdę – działo się to tuż przed przejazdem kolejowym. Mężczyźni otworzyli kabinę unieruchomionego auta i wyszarpnęli kluczyki ze stacyjki.” – relacjonowali policjanci.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce z alkomatem, potwierdzili to, co było już wiadome.

50-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla miał w organizmie 1,6 promila. Został zatrzymany, a jego pojazd odholowano na policyjny parking. Obu interweniującym panom, mieszkańcom Pyskowic i Chechła, policjanci składają podziękowania.

„Być może uratowali komuś życie lub zdrowie – może nawet samemu kierowcy, mającemu trudności z utrzymaniem równowagi” – napisano na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.