X finał HLPZ już za nami!

Halowa Liga Podokręgu Zabrze to największa w Polsce promująca futsal wśród dzieci i młodzieży impreza. W tym roku rozegrana już 10 edycję tej imprezy.

Łącznie w całym cyklu turniejowym, który zaczął się w grudniu 2021 roku wzięło udział ponad 2,5 tys. uczestników, 260 drużyn grających w eliminacjach i 54 zespoły. Finały rozgrywano w kategoriach: żaków, skrzatów, orlików, młodzików, trampkarzy, juniorów i seniorów oraz – pierwszy raz w tym roku – piłkarek między 10. i 13. rokiem życia.

W trakcie turnieju zbierano datki na zakup skanera dla szpitala miejskiego w Gliwicach. Licytowano m.in. koszulkę reprezentacji Polski przekazaną przez Kamila Wilczka, który swoją obecnością zaszczycił ten turniej. W przerwie między finałami rozegrano mecz pokazowy w którym zagrali przyjaciele Henryka Bałuszyńskiego pod batutą Wojtka Kijewskiego z resztą świata. Można było zobaczyć w akcji m.in. trenera reprezentacji narodowej w Futsalu – Błażeja Korczyńskiego, Jarka Kaszowskiego czy przewodniczącego Rady Miasta Marka Pszonaka. To wszystko działo się przy głośnym dopingu rodziców, którzy mogli już perspektywy trybun kibicować swoim pociechom.

Kamery IMPERIUM