Wolontariusze będą mogli pomagać jeszcze skuteczniej!

Już dziś wspaniali wolontariusze z dworca PKP w Gliwicach mogą nieść pomoc w nowym pomieszczeniu. Zmęczeni podróżni, którzy przyjeżdżają do Gliwic często są głodni i zagubieni. Punkt Pomocy Uchodźcom z Ukrainy oferuje ciepłą herbatę, kanapki, produkty pierwszej potrzeby i chyba co najważniejsze — informacje.

Od dziś Punkt będzie dobrze widoczny, w przeszklonym pomieszczeniu, w holu głównym, a wolontariusze będą mogli nieść wsparcie jeszcze skuteczniej i szybciej, nie będą musieli bowiem przejmować się codziennym rozkładaniem wszystkich produktów. Wolontariusze starają się być obecni na dworcu dla wszystkich potrzebujących od 10 rano do 1 w nocy.

O stworzenie punktu apelowali mieszkańcy Gliwic i okolic, którzy udzielają na dworcu pomocy, przez prawie dwa tygodnie. Sprawę utrudniało ustalenie, kto powinien wziąć odpowiedzialność za punkt, mówiła na antenie Radia IMPERIUM koordynatorka pomocy, Ewa Domaradzka, Miasto przepycha się z PKP, PKP z Miastem, nie chcę być w to.. nie interesuje mnie to. Ja potrzebuję jeden kącik. My jesteśmy, jeśli chodzi o samo koordynowanie, bardzo ogarnięci. Ale przez to, że my nie mamy swojego punktu, ja nie mogę się ogłosić na Facebooku i tak dalej.

Walkę o stworzenie punktu mogliśmy podziwiać na bieżąco: Jedzie pociąg z daleka. Czy gliwicki dworzec jest na to gotowy?, Będzie pomoc na dworcu! i rozmowa z naszym wyjątkowym gościem, koordynatorką pomocy na dworcu, Ewą Domaradzką Nie możemy dalej udawać, że problemu nie ma — partyzancka pomoc na dworcu PKP.

Wszyscy chętni mogą przynosić do punktu produkty dla naszych gości ze wschodu. Potrzebne są musy owocowe, wody, soczki, słodycze. Jeśli ktoś ma możliwość przygotowywania kanapek, naleśników lub innych wypieków może kontaktować się z koordynatorami na dworcu, którzy dbają o to, aby nic się nie zmarnowało.

Potrzebne są również podpaski, tampony, pieluchy, szczoteczki do zębów i szczotki, mydła, szampony i inne produkty codziennego użytku. Do współpracy zapraszani są wszyscy chętni. Wolontariusze chcą w miarę potrzeb i możliwości przekształcać się w punkt całodobowy, gdzie wolontariuszy wesprą strażacy.

Kamery IMPERIUM