Victoria znaczy kultura

Dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury oraz Centrum Kultury Victoria jest wybrany w konkursie Paweł Ciepliński, który w Rozmowie Dnia Radia IMPERIUM opowiadał o założeniach i planach nowopowstającej instytucji kultury w Gliwicach. Gliwiczanie będą mogli korzystać z szerokiej oferty kulturalnej:

Centrum Kultury Victoria w jednym z pierwszych działań, chce przedstawić Scenę Bojków, czyli wyremontowany niedawno budynek przy ulicy Parkowej 5. Okazja do spotkania w Bojkowie już 25 marca na koncercie charytatywnym „Blues dla Ukrainy”.

Centrum Kultury Victoria zachęca organizatorów wydarzeń do zgłaszana na stronie Centrum, co dzieje się w Gliwicach. Dzięki temu informacja ma docierać do jak najszerszej grupy zainteresowanych przez stworzenie na stronie internetowej zakładki „CK Victoria poleca”.

Chcemy stworzyć w Internecie miejsce, gdzie publikowane będą wydarzenia organizowane w Gliwicach nie tylko przez Victorię, ale na przykład przez instytucje, stowarzyszenia, firmy. Zapraszamy do współpracy, bo wierzymy, że razem uda nam się zbudować portal, na który naprawdę warto będzie zaglądać! – mówił Paweł Ciepliński, Dyrektor Centrum Kultury Victoria.

Ciepliński opowiadał również o współpracy między podmiotami na przykładzie pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy.

W sytuacji, gdy do naszego kraju przybywają osoby uciekające przed wojną, pokazują nam, że nauczyciele Młodzieżowego domu Kultury fantastycznie się wpisują w te potrzeby, które na bieżąco – na przykład dla osób, które przebywają na ul. Barlickiego w punkcie relokacyjnym, zapewniają taką ofertę. Centrum pomaga tu administracyjnie, i też jakby pomaga organizując czy umożliwiając te działania.

Fot. materiały promocyjne CK Victoria

Kamery IMPERIUM