[AUDIO] Środa: Taka Noworybnicka? / Miasto dla Ukrainy / Jest punkt pomocy na PKP

0
241

[spreaker type=player resource=”episode_id=49165683″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

8:30 Rozmowa Dnia:

Miejski Zarząd Usług Komunalnych rozstrzygnął konkurs na koncepcję zielonej alei, zwaną Noworybnicką, znajdująca się pomiędzy ulicami Kochanowskiego i Toruńską. Organizator uznał, że każda z trzech przedstawionych w konkursie propozycji zawiera elementy warte do wykorzystania przy tworzeniu projektu nowej ogólnodostępnej przestrzeni wypoczynkowej dla gliwiczan.
Gliwicka Rada Rowerowa jako jedyna organizacja w mieście, działająca w tematyce zrównoważonej mobilności, miała możliwość zaopiniowania zgłoszonych koncepcji.

I ta kwestia będzie tematem Rozmowy Dnia Radia IMPERIUM w której gościem będzie Tomasz Herud, prezes Rady Rowerowej i radny dzielnicy Sikornik.

Rozmowa Dnia / 8:30 / 15.30 / środa 23.03


9:30 PRESSROOM:

Urząd Miasta zaprosił lokalne media na kolejny briefing prasowy, podczas którego zaprezentowano aktualne działania podejmowane przez miasto w zakresie pomocy dla Ukrainy. Najnowsze informacje na ten temat przedstawił m.in. Adam Neumann, prezydent Gliwic, którego wypowiedź odtworzymy w programie PRESSROOM o 9:30 w środę.

PRESSROOM / 9:30 / 14.30 / środa 23.03


[spreaker type=player resource=”episode_id=49165813″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

10:30 Fakty. Opinie. Komentarze:

Po kilku dniach administracyjnych przepychanek wolontariusze z dworca PKP w Gliwicach wreszcie mogą nieść pomoc w nowym i wygodnym pomieszczeniu. Zmęczeni podróżą Ukraińcy, którzy przyjeżdżają do Gliwic często są głodni i zagubieni. Punkt Pomocy Uchodźcom z Ukrainy oferuje ciepłą herbatę, kanapki, produkty pierwszej potrzeby i chyba co najważniejsze – informacje.

Ewa Domaradzka koordynatorka wolontariuszy z dworca PKP będzie gościem Radia IMPERIUM w cyklu Fakty. Opinie. Komentarze o 10:30

Fakty. Opinie. Komentarze / 10:30 / 13.30 / środa 23.03