[AUDIO] Środa. Dzień Opinii Obywateli: Poprawka + Uchodźcy + Autobusy

0
282

[spreaker type=player resource=”episode_id=49077863″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

8:30 Rozmowa Dnia / Dzień Obywatela
We wtorek o komentarz do wprowadzonej bocznymi drzwiami „poprawki Frankiewicza” poprosiliśmy polityka Pawła Kobylińskiego szefa struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej. „To takie wypięcie się, odwrócenie się plecami do obywateli” – powiedział.

W środę mamy Dzień Obywatela. I to on ma dziś możliwość komentowania i opiniowania.
Dlatego o komentarz na temat „poprawki” poprosiliśmy Wojtka Nurka, obywatela i gliwiczanina od urodzenia.
Gliwickiego przedsiębiorcę, a jednocześnie od 32 lat podatnika. Żywo i aktywnie zainteresowanego funkcjonowaniem gliwickiego samorządu.

Rozmawiamy, żeby zrozumieć.

Rozmowa Dnia / 8:30 / 15.30 / środa 17.03


[spreaker type=player resource=”episode_id=49079086″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

09:30 Fakty. Komentarze. Opinie. / Dzień Obywatelki
Setki uchodźców wybiera jako kierunek wybawienia i wolności miasto Gliwice. Czasem przez przypadek, a nierzadko na zaproszenie. Grupa mieszkańców Odessy jest już bezpieczna.

Gościny udzieliła im ich znajoma – Justyna Dziuma, obywatelka i gliwiczanka, która do tej pory znana była z tego, że jest pasjonatką chóralnego śpiewania. Teraz wraz z grupą wolontariuszy pomaga uchodźcom z Ukrainy. I to ona będzie gościem Radia IMPERIUM w cyklu Fakty. Komentarze. Opinie. O 9:30 opowie słuchaczom jak to jest powiększyć sobie dość znacznie rodzinę w kilka dni.

Fakty. Komentarze. Opinie. / 9:30 / 14.30 / środa 17.03


10:30 Eksperci i Pasjonaci:
Gliwicka siatka połączeń linii autobusowych podlega modyfikacji i zaczyna dostosowywać się do zmieniającej się miejskiej rzeczywistości. Opowie o tym obywatel i gliwiczanin Andrzej Wawrzyczek, ekspert i pasjonat miejskiej komunikacji. Autor popularnego bloga Wawrzyczek w Mieście.

Rozmowę o 10:30 poprowadzi Wojciech Pajdzik, były kierowca autobusu, a teraz reporter telewizji i radia IMPERIUM.


Rozmowa Dnia / 8:30 / 15:30 / Fakty. Komentarze. Opinie. / 9:30 / 14:30 / Eksperci i Pasjonaci / 10:30 / 13:30

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj