Arena lekkoatletyczna na Koperniku zyskała patrona

0
81

Na sesji rady miasta, która odbędzie się 10 marca, nad stosownym wnioskiem pochylili się radni.

W roli patrona obiektu wystąpili Eugeniusz Bieniasz, założyciel pierwszej sekcji lekkoatletycznej przy Klubie Sportowym Piast w 1945 roku. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały: „pod jego okiem trenowali czołowi śląscy lekkoatleci – Czajkowski, Wojtowicz czy Gołaszewski. Jego zasługi na rzecz sportu i społeczności lokalnej przyniosły chlubę Gliwicom i przyczyniły się do rozwoju tej dyscypliny sportowej”.

W związku z powyższym postanowiono upamiętnić postać Eugeniusza Bieniasza poprzez nazwanie jego imieniem areny lekkoatletycznej znajdującej się przy Zespole Szkól Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach. Jest to obiekt, na którym obecnie trenuje sekcja lekkiej atletyki Gliwickiego Klubu Sportowego ,,Piast” S.A.

Arenę oddano do użytku we wrześniu 2017 roku. Odbywają się na niej wydarzenia o randze miejskiej, ogólnopolskiej a nawet międzynarodowej. Koszt budowy opiewał na 14 mln złotych.

Pod wnioskiem podpisało się 5 radnych.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.