Robiłeś wymaz w Szpitalu Miejskim nr 4 w styczniu? Możliwe, że „wyciekły” Twoje dane

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach poinformował w czwartek, 3 marca, że bezpieczeństwo danych osobowych pacjentów zostało narażone w wyniku kradzieży.

„Działając w trosce o dobro i bezpieczeństwo Pacjentów informujemy, że na terenie Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach doszło do kradzieży danych osobowych – imię, nazwisko i numer PESEL – chorych, u których w terminach od 01.01.2022r. do 31.01.2022r. pobierano wymazy w kierunku SARS-CoV-2. Dane nie zawierały żadnych szczegółowych informacji medycznych dotyczących stanu zdrowia pacjentów.” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie gliwickiej lecznicy.

Możliwe konsekwencje to m.in. uzyskanie dostępu do imienia, nazwiska i nr PESEL pacjenta przez osoby nieuprawnione. Wiąże się to z ryzykiem zaciągnięcia zobowiązań finansowych przez osoby trzecie.

Dane, które zostały ujawnione, dotyczą chorych, u których w terminach od 1 do 31 stycznia pobierano wymazy w kierunku SARS-CoV-2.

Policja sprawdza okoliczności tego zdarzenia.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM