Proponujemy inny sposób myślenia – jak wygląda nauka w Zakładzie Tańca?

Od trzech lat przy Akademii Muzycznej imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach funkcjonuje Zakład Tańca. Uczelnia ta prowadzi 3-letnie studia licencjackie w tym kierunku.

Obecnie w Zakładzie Tańca studiuje kilkunastu studentów, którzy na koniec semestru przystąpią do egzaminu, który da im dyplom ukończenia pierwszego etapu studiów. Jeśli zdadzą i będą chcieli kontynuować edukację w tym kierunku od października będą mogli rozpocząć studia magisterskie.

– Połączenie muzyki i tańca jest dość często spotykaną formą istnienia uczelni muzycznych w Europie. Akademia muzyki i tańca jest czymś normalnym. Dotychczas u nas tego brakowało. Mam nadzieję, że taniec znajdzie u nas godne siebie miejsce – mówił prof. Władysław Szymański, rektor Akademii Muzycznej w Katowicach na otwarcie tego kierunku.

Akademia Muzyczna w Katowicach to ważny punkt na mapie kulturalnej Śląska. Odbywają się tutaj liczne koncerty (wstęp wolny), warsztaty, konkursy i sesje naukowe. W jaki sposób wyglądają studia w Zakładzie Tańca i czy jest podobieństwo między nauką tańca i matematyki opowiadał adt dr Jacek Łumiński – Kierownik Zakładu.

Repertuar Akademii można sprawdzić tutaj

Informator dla kandydatów na I rok studiów w roku akademickim 2022/2023

Kamery IMPERIUM