Prawie 3 tysiące nowych drzew w Gliwicach! Na jakich ulicach?

Blisko dwa tysiące dziewięćset drzew nasadzonych zostanie w pasach drogowych Gliwic.

Pierwsze drzewa pojawią się już w najbliższych dniach. Kolejne będą sadzone do kwietnia kolejnego roku, poza okresem letnim. Zasadzone ma zostać blisko dwa tysiące dziewięćset drzew. W Zarządzie Dróg Miejskich w Gliwicach podpisana właśnie została pierwsza z umów na wykonanie prac w tym zakresie.

Jak informuje ZDM, gatunki i odmiany drzew, które zostaną zasadzone w pasach drogowych dobrano w taki sposób, aby jak najmniej wpływały na nie trudne warunki panujące w pasach drogowych. Będą to między innymi klony polne i zwyczajne, lipy, wiązy oraz platany. Nowe nasadzenia, w większości będą to drzewa o obwodach pni wynoszących 14-16 cm. 

Zostaną uzupełnione również nasadzenia odtworzeniowe w ciągu ulic: Mickiewicza, Sobieskiego i Sowińskiego, gdzie drzewostan wpisany jest do rejestru zabytków nieruchomych Województwa Śląskiego. Drzewa, które przeznaczone zostały do odtworzenia nasadzeń zabytkowych. Ich obwody będą miały ponad 20 cm i więcej.

Pierwsza z dostaw zostanie dostarczona w połowie marca.

Umowy zawarte między Zarządem Dróg Miejskich a Wykonawcami, obejmują wiele zabiegów agrotechnicznych, które mają zagwarantować zachowanie żywotność roślinom.

Kamery IMPERIUM